Mali badacze...

"Mali badacze odkrywają świat" innowacja pedagogiczna

Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż - a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!

Konfucjusz

Pierwsze eksperymenty badawcze za nami :) Dziś szukaliśmy odpowiedzi na pytanie:

- Gdzie jest powietrze?

- Czy powietrze można zobaczyć?

- Jak znaleźć powietrze?

Cztery żywioły - ZIEMIA

Cztery żywioły - OGIEŃ ???? - to kolejny temat zajęć realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej ,, Mali badacze odkrywają świat".

Jeżyki poznały właściwości ognia, sposoby wykorzystania go w życiu codziennym, ale przede wszystkim zagrożenia jakie niesie ze sobą ten gorący żywioł ????????????

Cztery żywioły - WODA

"Mali badacze odkrywają świat" - czyli szukamy sposobu na farbowanie soli, aby móc stworzyć kolorowe słoiczki dekoracyjne.

W marcu - podczas zajęć dydaktycznych, których tematem była marcowa pogoda, a celem głównym zapoznanie dzieci ze zjawiskami pogodowymi charakterystycznymi dla obecnej pory roku????????????????? zrealizowaliśmy kolejny cykl naszych comiesięcznych zabaw badawczych.???????????

Tym razem Jeżyki szukały odpowiedzi na pytanie jak powstaje tęcza????? Z czego pada deszcz?????? A nawet obserwowały tornado zamknięte w butelce?????????????

,,

Zabawy badawcze z kolorami