Kontakt
Przedszkole Samorządowe
w Niegardowie wraz z Oddziałem
w Piotrkowicach Małych
Strona głowna  /  Mały Miś w świecie..
Mały Miś w świecie..

 

 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

2019/2020

 

  Witajcie!

 

            Mam na imię Bruno. Jestem pluszowym misiem, który mieszka w pokoju chłopca o imieniu Tymek. Otrzymał on mnie w prezencie na swoje drugie urodziny.

 

            Odkąd pamiętam najbardziej lubiałem, gdy mamusia Tymka przychodzi do pokoju, aby nam poczytać. Czuję się tak, jakbym każdego wieczoruprzenosił się do cudownej krainy pełnej przygód i niespodzianek. Zamykam oczy i wyobrażam sobie wszystko o czym czyta mama.

 

            Kiedy Tymek dorósł rodzice zaczęli zabierać nas na prawdziwe wycieczki, ale wiecie co – zawsze wędrowała z nami książka.  Mamusia czyta ją w samochodzie lub tak jak w domku – wieczorem na dobranoc.Razem z rodzicami wybieramy książki, które pakujemy do walizki.

 

Gdy nocujemy u Babci Danusi – nie musimy! Jeden z pokoi w jej domku wygląda jak prawdziwa biblioteka! Byliście kiedyś w bibliotece? A może macie biblioteczki we własnych domach?

 

Teraz Tymek jest jużduży, ale wciąż zabieramy ze sobąksiążki. Często zanim pojedziemy w nowe miejsca czytamy przewodniki, czyli książki o miastach lub krajach. Nie chcemy, żeby coś fajnego nas ominęło, a książki pomagają nam przygotować się do wycieczek małych i dużych.

 

            W ten sposób pokochałem dwie rzeczy – czytanie i podróżowanie. Uwierzcie mi – to naprawdę fajne! A czy Wam ktoś czyta? Mamusia, tatuś, babcia, a może Pani/Pan w przedszkolu?

 

            Można powiedzieć, że mama Tymka stała się moją Misiową Mamą. Pracuje w przedszkolu i zaczęła mnie do niego zabierać. Bardzo dużo czyta dzieciom, a przy okazji i mi – nadstawiam swoje pluszowe uszy bardzo uważnie, bo po prostu uwielbiam słuchać bajek!Misiowa Mama zachęciła do czytania misiom w wielu przedszkolach. Wy również możecie! Nie umiecie jeszcze czytać? Nic straconego – zabierzcie misia na kolana i opowiedzcie mu, co widzicie na obrazkach lub opowiedzcie historię swoimi słowami. Misie to wprost uwielbiają!

 

Dziś chciałbym Wam zaproponować, abyście pomogli Waszemu Misiowi zwiedzić „Małą Ojczyznę” i poznać waszych Rodziców, a może i Rodzeństwo. Niech on również tak jak ja posłucha bajki na dobranoc. To będzie dla niego prawdziwa przygoda oraz podróż w świat nowych wierszyków i opowieści. Co Wy na to?Zaproście swojego misia w podróż w wielki świat literatury. Wasz przedszkolny miś wróci z niej niezwykle zadwolony i oczytany.

 

Każda podróż wymaga solidnego przygotowania, więc aby przygoda Waszego pluszaka była udana musicie zadbać o misia oraz dzienniczek.

Miś topluszowa zabawka.  Pamiętacie, że zabawki trzeba szanować? Miś  będzie gościem w Waszym domku – zaopiekujcie się nim.

Dziennik podróży. To w nim dzieci z waszego przedszkola razem z rodzicami będą zapisywały wspólne chwile z misiem, a co najważniejsze – Mama, Tata lub Babcia wpisze tytuł książeczki, jaką przeczytaliście dla Misia. Narysujcie obrazek lub odrysujcie swoją rączkę na pamiątkę. Gdy miś wróci do przedszkola oglądnijcie razem dzienniczek. Już jestem ciekawy co w nim będzie…

 

 

Myślę, ze to będzie wspaniała zabawa dla nas wszystkich. Świat literatury jest ogromny, a odkrywanie go wspólnie z misiem może stać się wspaniałą przygodą.

 

Pozdrawiam serdecznie – Miś Bruno.

 

  

 

 


 

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka bierze czynny udział w akcji rozwijającej czytelnictwo w przedszkolu, jak również w domach naszych przedszkolaków "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" autorstwa pani Anety Konefał.
Podczas trwania tej akcji weźmiemy udział w różnorodnych modułach towarzyszących temu programowi. Na początek rozpoczynamy moduł "Czytające przedszkole", w ramach którego Misie poszczególnych grup odwiedzą naszych milusińskich i wraz z nimi posłuchają różnorodnych bajek, baśni, wierszy i opowieści, a relacje z tych podróży umieszczą w swoich dzienniczkach.

 

 

 

 

W grupie "Żuczki" w bieżącym roku szkolnym na przygodę z książką wyruszy niestandardowo Miś Mumio, najprawdopodobniej praprzodek Egipskich Misiów :)

 

 

W ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" grupa Żuczki melduje wykonanie dwóch modułów:
Moduł "Mały Miś i Prawa Dziecka"

oraz Moduł "Dzień Pluszowego Misia" w ramach, którego uroczyście świętowaliśmy Misiowy Dzień oraz wykonaliśmy Kodeks dobrych praktyk czytelniczych

W ramach Modułu "Czytające przedszkole" nasze czytelnicze osiagnięcia wpisujemy na "Wieżę czytelniczą" i z dumą obserwujemy jak rośnie :)

W listopadzie gościliśmy w naszym przedszkolu pierwszego czytającego gościa, którym była pani Ewa babcia naszego Jasia. Pięknie dziękujemy za to spotkanie i serdecznie zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, ciocie i wujków naszych przedszkolaków do wspólnego czytania :)

W grudniu odwiedził nas miły gość, pan Grzegorz konsultant oświatowy wydawnictwa MAC. Podczas odwiedzin w naszej grupie pan Grzegorz przeczytał nam trzy bardzo ciekawe opowiadania z książki pt. "Świat w piżamie", którą nam podarował. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie :)


 


 

W grupie JEŻYKI w bieżącym roku szkolnym na przygodę z książką wyruszy pracowity Miś dbający o bezpieczeństwo swoje i innych. Imię, które zostało wybrane przez dzieci to MIŚ ZENEK :)

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

KOCHANE DZIECI, RODZICE, RODZEŃSTWO, BABCIE, DZIADKOWIE, CIOCIE
I WUJKOWIE...
POMAGANIE JEST SUPER! Pod takim hasłem ruszyła pomoc w ramach Miosiowego Wolontariatu w grupach
JEŻYKI  i  DOMISIE.
Szczegółowe informacje dotyczące realizowanych działań można zobaczyć
w specjalnie przygotowanej gazetce informacyjnej w szatni przedszkola. Zachęcamy do włączenia się do udziału w proponowanych akcjach w miarę własnych możliwości i już dziękujemy za zaangażowanie :)
 
 
 
 
 
 

 

 
Misio RYSIO wyruszył do domów dzieci z grupy DOMISIE. W tym roku przedszkolaki postanowiły nie zmieniać postaci misia, ani jego imienia. Zatem misio Rysio zapukał już do drzwi domu Oli B. Ciekawe jaką bajkę przeczytają wspólnie???
 
 

 

 


 

W ramach realizacji projektu :" Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z grup DOMISIE i JEŻYKI odwiedził Pan Grzegorz– konsultant wydawnictwa MAC – który przeczytał przedszkolakom bajkę Justyny Drobkiewicz pt.„Świat w piżamie”. Celem projektu, w której najmłodsi biorą udział, jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom oraz uświadomienie znaczącej roli czytania w życiu dziecka. Przedszkolaki wraz z bohaterami projektu – pluszowymi misiami RYSIO i ZENEK – z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawej bajki, poznają głównego jej bohatera Krzysia. Pan Grzegorz w ramach podziękowania za zaproszenie i skupienie uwagi
w czasie głośnego czytania przez dzieci podarował nam ową pozycję książkową, która wzbogaci nasz kącik książki. Serdecznie dziękujemy za wizytę i pozdrawiamy.


 

 


Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08