Strona głowna  /  Zdrowo i sportowo
Zdrowo i sportowo

"Celem nie jest wychowanie mistrza.

Celem jest wychowanie ludzi kochających sport i aktywne spędzanie czasu"

W roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka uczestniczy w akcji "Zdrowo i Sportowo" dzięki której wspólnie:

- nauczymy się jak budować nawyk aktywności fizycznej

- pokażemy, że sport jest świetną zabawą, ale też uzupełnieniem tematycznych zajęć

- zapewnimy dzieciom odpowiednią jakość ruchu

- zdobędziemy wiedzę z zakresu wpływu odżywiania, odpoczynku i higieny na zdrowie człowieka.

Nasze przedszkole od miesiąca września br bierze udział w akcji Zdrowo i Sportowo, której głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia, jak również pokazanie dzieciom, jak wiele radości i korzyści przynosi aktywny styl życia oraz jak ważne jest wykształcenie odpowiednich nawyków. Pokazuje również, jak aktywny styl życia wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Dzieci z grup Żuczki, Domisie i Jeżyki przy użyciu materiałów, propozycji scenariuszy pozyskanych z akcji zrealizowały dwa konspekty " Witamy w grupie", " Kolory". Przedszkolaki ćwicząc bawiły się świetnie. Roześmiane buzie są tego wyrazem. Następne zajęcia pod tytułem " Jesień" już wkrótce :)

Ż U C Z K I

W październiku uczestniczyliśmy w kolejnych zmaganiach sportowych, tym razem zrealizowaliśmy scenariusz "Polska" oraz "Jesień"

LISTOPAD