Mały Miś w świecie..

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

GRUPA "JEŻYKI"

Realizując Moduł II Projektu Edukacyjnego Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Emocje w życiu codziennym , Jeżyki w towarzystwie Misia Tadzia szukały odpowiedzi na pytanie : Gdzie mieszka złość?

Maluchy:

• Doskonaliły umiejętności wyrażania własnych emocji;

• Kształtowały świadomość, że emocje odczuwają i przeżywają wszyscy ludzie oraz że wszystkie emocje są potrzebne;

• Poznały sposoby wyrażania złości w sposób akceptowany społecznie.

16 lutego 2023 roku - poobiedni odpoczynek upłynął naszym przedszkolakom podczas słuchania wiersza Julina Tuwima czytanego przez naszą Olę Szczęśniak pt" Okulary". Na sali panowała ogromna cisza, a wszystkie dzieci patrzyły z dużym zaciekawieniem na czytającą koleżankę. Przedszkolaki chciały jednak nadal słuchać bajek dlatego Ola oraz Tosia Macner postanowiły tym razem opowiedzieć im bajki słownie. Tym razem Olcia opowiedziała historię Czerwonego Kapturka, a Tosia streściła losy " Królewny Śnieżki". Każda opowiedziana bajka została nagrodzona gromkimi brawami, przez wszystkich milusińskich słuchaczy. Zachęcamy kolejne dzieci do czytania lub opowiada bajek. Brawo dziewczynki????????????

Dzisiejszy dzień okazał się być najbardziej nietypowym dniem w naszym przedszkolu ????????????

Wszystko to za sprawą Projektu Edukacyjnego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury"???? realizowanego w grupie młodszej do którego dziś dołączyły Domisie , a dokładniej poprowadziły zajęcia w ramach Modułu IV -,, Zmisiowane zajęcia" ????????

Celem głównym projektu jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci.

Zajęcia miały charakter nietypowy, gdyż to właśnie dzieci z grupy starszej przygotowały i samodzielnie przeprowadziły zajęcia dla kolegów i koleżanek z młodszej grupy.

Wszystko zaczęło się już w piątek, gdy po olbrzymiej burzy mózgów podczas której dzieci zdecydowały że zajęcia odbędą się w oparciu o bajkę pt. ,, Czerwony Kapturek ".

Starszaki wykonały swoją książeczkę ( samodzielne ilustracje, stronę tytułową, numerację i podpisy). Przygotowały kilka Kart Pracy m.in. Znajdź różnice, Złóż obrazek z części, Doprowadź Czerwonego Kapturka do domu babci.. i wiele innych, po czym prześcigały się w pomysłach jakie zadania i ćwiczenia dostaną młodszaki w ramach prowadzonych zajęć.

I tym o to sposobem w dniu dzisiejszym odbyły się nietypowe zajęcia, podczas których nie zabrakło opowiadania, zabawy sensorycznej, ruchowej, matematycznej, a na końcu utrwalenia i usystematyzowania zdobytej wiedzy poprzez rozwiązywanie zadań w Kartach Pracy????

To był naprawdę niesamowity dzień. Przygotowując dzieci to tego typu zajęć nawet nie myślałam, że będą tak ciekawe, a dzieci zarówno starsze- prowadzące, jak i młodsze tak nimi zainteresowane????????????

Ogromne brawa należą się całej naszej grupie, która wykazała się wielką kreatywnością i odwagą ????

Gratulacje i podziękowania przesyłamy także dzieciom nieobecnym w dniu dzisiejszym, które przygotowywały pomoce dydaktyczne w piątek ????

08 marca 2023 roku podczas zajęć popołudniowych, po raz kolejny Jeżyki poznawały swoje emocje i uczyły się z nimi radzić - SMUTEK ?????????????????????????? -

Realizacja Modułu II - Projektu Edukacyjnego Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Emocje w życiu codziennym ????????????????

W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć było szukanie odpowiedzi na pytanie :,, Jak należy dbać o swoje zdrowie?” Przy tym temacie Jeżyki pozostały jednak nieco dłużej dzięki czemu w ostatnich dniach zrealizowaliśmy kolejny - V Moduł Projektu Edukacyjnego Mały Mis w świecie wielkiej literatury- Mały Miś i zdrowe nawyki.????????????????

Najważniejszym celem modułu jest rozwijanie u dzieci zdrowych nawyków.

Dzieci poznały misiową definicję nawyku i wspólnie z misiem Tadkiem zastanawiały się , jakie nawyki służą zdrowiu.

Miś Tadek zwrócił uwagę dzieci na znaczenie nawyku zdrowego odżywiania się i zachęcił dzieci do przygotowania posiłku inspirowanego bajką terapeutyczną o pomocnej Lokomotywie, która zachęca do jedzenia dobrze skomponowanych śniadań. ????????????

Wiedząc już że , śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu dzieci mają energię do pracy i zabawy oraz , że jest to najlepszy start w nowy dzień, przygotowaliśmy dziś wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie, w którym każdy znalazł dla siebie coś dobrego ale przede wszystkim zdrowego.?????????????????????????????

Drodzy Rodzice:

Razem z Małym Misiem wyrabiamy dobre nawyki! Jednym z nich jest czytanie. ????Czytając dziecku, przyzwyczajamy je do czytania, sprawiamy, że polubi książki i kiedyś będzie czytać samo, a w dalszej w przyszłości – własnym dzieciom. Poświęćmy więc siedem wieczorów na lekturę – to wielka inwestycja w rozwój dziecka!

Dziś każde dziecko zabierze do domu Kartę Nawyku Wieczornego Czytania ,, Czytające wieczorki”.

Jeśli wieczorem przeczytacie Państwo dziecku fragment książki, (bajki, opowiadania) niech

ten fakt zaznaczy ono stempelkiem lub małym rysunkiem. Prosimy, by po tygodniu dziecko przyniosło uzupełnioną kartę do przedszkola .

Życzymy miłych chwil spędzonych na czytaniu i wyrabianiu dobrych nawyków.????