Moje zdrowie...

W roku szkolnym 2019/2020 grupa "Jeżyki" oraz grupa "Żuczki" włączyły się w realizację Międzynarodowego projektu "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc", którego głównym celem jest: wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą przedszkolaka.

Realizacja projektu "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc" będzie obejmowała wykonanie trzech zadań z następujących modułów:

- "Żyję zdrowo i bezpiecznie"

- "Jestem tym, co jem i piję"

-"Przed chorobą uciekam na własnych nogach"

-"Zamiast grać na komputerze lepiej pędzić na rowerze"

- "Gdy Ziemia woła o pomoc"

Organizatorem projektu jest Prywatne Przedszkola - Żłobek "Alfik" w Toruniu (p. Ewelina Szutarska)

W ubiegłym tygodniu grupa "Żuczki" zrealizowała następujące punkty modułu "Żyję zdrowo i bezpiecznie":

- "Kodeks zdrowego i bezpiecznego przedszkolaka"

- "Telefon zaufania"

- "Quiz o zdrowiu i bezpieczeństwie"

GRUPA "ŻUCZKI"

"JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ"
Realizując ten moduł Żuczki zapoznały się z Piramidą Żywienia, przeprowadziły zabawę badawczą "Ile cukru ukrywa się w naszych ulubionych soczkach", wykonały koktajl mleczno - bananowy oraz "Kulki Mocy" jako zdrową alternatywę dla słodyczy i zaprezentowały swoje kulinarne zdolności na Kiermaszu Zdrowej Żywności w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych.

"Zamiast grać na komputerze lepiej pędzić na rowerze"

W ramach realizacji tego modułu wykonaliśmy następujące zadnia:
 ,,Internet a bezpieczeństwo” - (krzyżówka, burza mózgów, gazetka dla rodziców "Zalety i zagrożenia płynące z komputera"),

"Moje hobby" -zajęcia prowadzone metodą peer – learning, dzielenie się wiedzą/ doświadczeniami z rówieśnikami,

"Mój wymarzony rower"- grupowa praca plastyczna.

GRUPA  JEŻYKI

W miesiącu wrzesień 2019 roku dzieci z grupy JEŻYKI realizowały zadania wynikające z modułu Żyję zdrowo i bezpiecznie.

Poniżej - TELEFON ZAUFANIA.

Kodeks zdrowego i bezpiecznego przedszkolaka w wykonaniu dzieci z grupy JEŻYKI

• Quiz wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie

Działania wynikające z realizacji drugiego modułu JESTEM TYM, CO JEM I PIJĘ

• Dzieci z grupy JEŻYKI wykonały PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA

• Dzieci z grupy JEŻYKI wykonały owocowe szaszłyki z polskich owoców w ramach realizacji zadania Wspieramy polskie rolnictwo.

• "KULKI MOCY" w wykonaniu maluszków z grupy JEŻYKI

ZADANIA Z MODUŁU III

Przed chorobą uciekam na własnych nogach

1. Aktywne metody w zabawie - Carl Orff