Zdrowo i sportowo

"Celem nie jest wychowanie mistrza.

Celem jest wychowanie ludzi kochających sport i aktywne spędzanie czasu"

W roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka uczestniczy w akcji "Zdrowo i Sportowo" dzięki której wspólnie:

- nauczymy się jak budować nawyk aktywności fizycznej

- pokażemy, że sport jest świetną zabawą, ale też uzupełnieniem tematycznych zajęć

- zapewnimy dzieciom odpowiednią jakość ruchu

- zdobędziemy wiedzę z zakresu wpływu odżywiania, odpoczynku i higieny na zdrowie człowieka.

Nasze przedszkole od miesiąca września br bierze udział w akcji Zdrowo i Sportowo, której głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia, jak również pokazanie dzieciom, jak wiele radości i korzyści przynosi aktywny styl życia oraz jak ważne jest wykształcenie odpowiednich nawyków. Pokazuje również, jak aktywny styl życia wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Dzieci z grup Żuczki, Domisie i Jeżyki przy użyciu materiałów, propozycji scenariuszy pozyskanych z akcji zrealizowały dwa konspekty " Witamy w grupie", " Kolory". Przedszkolaki ćwicząc bawiły się świetnie. Roześmiane buzie są tego wyrazem. Następne zajęcia pod tytułem " Jesień" już wkrótce :)

Ż U C Z K I

W październiku uczestniczyliśmy w kolejnych zmaganiach sportowych, tym razem zrealizowaliśmy scenariusz "Polska" oraz "Jesień"

LISTOPAD

W listopadzie zrealizowaliśmy cudowne kospekty zajęć gimnastycznych "Polskie legendy" oraz "Dzień Pluszowego Misia"

"Dzień Pluszowego Misia"

STYCZEŃ -  w styczniu zrealizowaliśmy konspekt "ZIMA"

LUTY - w lutym na sportowo świetowaliśmy Walentynki

J E Ż Y K I

Walentynki  :)

D O M I S I E

DOMISIE REALIZUJĄ SCENARIUSZ AKCJI ZDROWO I SPORTOWO POD HASŁEM WALENTYNKI

Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków z grupy DOMISIE  stał się świetną okazją do wspólnych  zabaw ruchowych  i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem.  Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wspólnie bawiły się szukając drugiej  połówki serduszka,biegały kiedy gonił berek Amor, , przesyłały walentynkową kartkę, układały serduszka z kolorowych kół, oceniały co zdrowe jest dla serca, a co nie!. Było dużo zabawy i śmiechu.