NIEBIESKIE IGRZYSKA

17 dni temu

????????????Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Od 2022 roku Niebieskie Igrzyska stały się dla wielu szkół, przedszkoli, a nawet dla gmin i miast formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu.

????23.04.2024 r. odbyły się po raz pierwszy na terenie Gminy Koniusza NIEBIESKIE IGRZYSKA, które zorganizowane zostały przez nauczycieli Przedszkola Samorządowego w Niegardowie ????

Do udziału w Igrzyskach zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Niegardowie.

Część sportowa ??????????????została poprzedzona warsztatami edukacyjnymi dla wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia.

Uroczysty apel, okolicznościowe piosenki w tym ,, Hymn Igrzysk”, korowód z balonami prowadzony przez jednego z przedszkolaków ze zniczem Niebieskich Igrzysk, przecięcie wstęgi przez panią dyrektor Dalilę Adamczyk rozpoczęło zmagania sportowe dzieci z grup przedszkolnych ????

W ramach realizacji zadań akcji Niebieskie Igrzyska dzieci wykonały szereg ciekawych prac plastycznych , które w dniu dzisiejszym stworzyły piękną i wzruszającą wystawę w Szkole Podstawowej.

Prace te wraz z innymi wytworami dzieci z placówek oświatowych z naszej gminy pojawią się niebawem w Gminnym Ośrodku Kultury w Koniuszy.

Zakończeniem dzisiejszej imprezy było wręczenie dzieciom medali ???? oraz poczęstunek przygotowany przez personel przedszkola wraz z rodzicami.

Aby szerzyć wiedzę na temat autyzmu przedszkolaki wraz z nauczycielami wykonały chellange – w postaci wykonania ćwiczeń gimnastycznych nominując lokalną społeczność.

Inicjatorzy dzisiejszego wydarzenia mają nadzieję, że pierwsze igrzyska nie będą tymi ostatnimi…

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ W GALERII  ORAZ  NA STRONIE INTERNETOWEJ GMINY KONIUSZA