Strona głowna  /  Aktualności  /  HEJ KOLĘDA, KOLĘDA... 18.12.2019
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA... 18.12.2019
data dodania: 2020-01-01 16:11:56
Zgodnie z tradycją naszego przedszkola już po raz 18 spotkaliśmy się na Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt.„ HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...”. Organizując wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Koniuszy ten konkurs, chcemy podtrzymać tradycję śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwić dzieciom zaprezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs, jak co roku przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników konkursu, członkowie jury udali się na obrady, a czas oczekiwania wszystkim, licznie przybyłym gościom umiliły dzieci z grup DOMISIE i JEŻYKI, które przedstawiły piękne przedstawienia świąteczne, wprowadzając w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również słodkiego  poczęstunku, który przygotowali Rodzice Przedszkola Samorządowego w Niegardowie z oddziałem w Piotrkowicach Małych. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Ostatecznie wyłoniono ośmiu laureatów w dwóch grupach wiekowych. Największą radość sprawiły nam ogłoszone przez jurorów ostateczne wyniki, albowiem nasi reprezentanci zajęli pierwsze i drugie miejsca w obu grupach wiekowych. I miejsce wśród dzieci 6-letnich zdobyła Aleksandra Błaut, a  II miejsce - Alicja Duraj. Natomiast w grupie dzieci młodszych I miejsce otrzymała -  Antonina Macner, a II miejsce zdobył - Daniel Nowak. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Wójt Gminy Koniusza pan - Wiesław Rudek, Przewodniczący Rady Gminy Koniusza pan Andrzej Nogieć i przedstawiciele komisji, pan Tomasz Salomon, pani Renata Socha, Jolanta Kowalska oraz Jolanta Kuc. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy za rok :)

Więcej zdjęć w galerii - zapraszamy!