Strona głowna  /  Aktualności  /  WIGILIJNE SPOTKANIE - DOMISIE I JEŻYKI
WIGILIJNE SPOTKANIE - DOMISIE I JEŻYKI
data dodania: 2020-01-01 16:52:38

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji i obyczajach świątecznych.  18 grudnia br   dzieci przygotowały spotkanie świąteczne dla rodziców i zaproszonych gości. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii przedszkolaki przedstawiły programy artystyczne W oczekiwaniu na święta... oraz  o Gwiazdce, przypomniały tradycje i symbole związane z tymi świętami. Dzieci wprowadziły zebranych licznie gości w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki i kolędy. Podniosła atmosfera udzieliła się tak dzieciom, że z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role prezentując inscenizacje, kolędy i tańce. Bliscy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Piękną przemowę świąteczną wygłosił zebranym proboszcz parafii ksiądz Marek Piasecki, a pani dyrektor Dalila Adamczyk złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia.  Zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo oraz  personel przedszkola wraz z dziećmi  podzielili się opłatkiem.  Następnie cała społeczność przedszkolna zajęła miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek. Oczywiście królowały pierogi z kapustą i grzybami i barszczyk czerwony. Dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane ozdoby świąteczne, które ozdobią zapewne ich domy, stoły i choinki.