ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

rok temu

3 kwietnia nasze przedszkole na krótką chwilę zmieniło kolor z zielonego na niebieski, a wszystko to w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia.

Tym drobnym gestem zjednoczyliśmy się z osobami dotkniętymi autyzmem, a nasze przedszkolaki poprzez przekaz informacji dostosowany do ich wieku, dowiedziały się czym charakteryzują się osoby z tym zaburzeniem.

A dlaczego kolor niebieski? Bo jest on symbolem autyzmu. Kolor ???????????? jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw ????????