KONKURS RECYTATORSKI

Wyniki Konkursu Recytatorskiego: "Moja Rodzina"

11 maja 2023 roku odbył się Konkurs Recytatorski Moja Rodzina zorganizowany przez nasze przedszkole przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Koniuszy.

W konkursie udział wzięło 8 dzieci z grupy Jeżyki oraz 7 dzieci z grupy Domisie.

Chętne przedszkolaki, zgłoszone do konkursu wyrecytowały wiersze związane z szeroko rozumianą Rodziną.

Głównym celem konkursu było rozbudzanie u dzieci zainteresowań poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych:

3 - 4 latki

5 - 6 latki.

Zmagania uczestników konkursu oceniało powołane Jury w składzie:

Pani Katarzyna Wiśniewska,

Pani Halina Kawalec,

Pani Joanna Kopeć,

które wyłoniły zwycięzców konkursu nadmieniając jednak, iż wybór wcale nie był prosty, gdyż wszyscy uczestnicy byli znakomicie do niego przygotowani????

W kategorii wiekowej 3 - 4 latki, Komisja Konkursowa przyznała:

I miejsce - Lena Kwiecień

II miejsce - Alicja Kasprzyk

III miejsce - Aleksandra Mróz

Dyplom za udział w konkursie otrzymali :

Milena Drukała

Julia Paluch

Adam Szopa

Michał Szopa

Miłosz Przybyszewski.

Tradycją naszego przedszkola stało się już przyznanie Nagrody Publiczności, którą otrzymuje jeden uczestnik wybrany większością głosów podczas głosowania demokratycznego przez całą publikę słuchającą recytacji.

Nagrodę Publiczności otrzymała Lena Kwiecień.

Po gorących obradach -  jury w grupie DOMISIE - postanowiło przyznać następujące miejsca:

Miejsce I – Jakub Kwapień

• Miejsce II – Gabriela Florek

• Miejsce III – Wiktoria Kaliniak.

Marysia Koperczak, Antonina Macner, Ewa Sopala i Michalinka Herjan otrzymały nagrody za udział.

Przedszkolaki, nie znając wcześniej wyboru jury, postanowiły przyznać nagrodę publiczności dla Jakuba Kwapień :)

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, książkę oraz kolorowankę ufundowane przez Gminną Biblioteką Publiczną w Koniuszy.

Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom dzieci biorących udział w konkursie.

Dziękujemy za ich przygotowanie, za poświęcony czas, a przedszkolakom za piękne występy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.