WYJŚCIE NA POBLISKI CMENTARZ - 27.10.2022

Zbliżający się miesiąc listopad, to odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli od nas , czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych, czas na uczczenie pamięci tych , których już nie ma.

W dniu dzisiejszym wspólnie ze starszymi kolegami wybraliśmy się na pobliski cmentarz. W zadumie i refleksji spacerowaliśmy alejkami cmentarza, zwracaliśmy uwagę na nagrobki, modliliśmy się przy grobach o których już nikt nie pamięta.

Bez wątpienia była to jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

28.10.2022 roku nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne CZTERY MILE ZA PIEC w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa.

Aktorzy przedstawili nam ciepłą i pełną humoru opowieść o przygodach Zosi, która poszukiwała swojej zaginionej lalki. Aby ją odnaleźć musiała udać się do magicznej krainy - baśniowej krainy. Dzieci nie bacząc na strasznego wilka wcielały się w rolę gąsek udzielając Zosi wskazówek, a także jako  ?jaworowe ludziki? odśpiewały tradycyjną piosenkę ?Jawor, jawor..?. Wspólnymi siłami i dzięki pomocy napotkanych osób udało się odnaleźć zaginioną laleczkę.