TWÓRCZE WARSZTATY Z MAKRAMY

Co to jest makrama? To technika umiejętnego wiązania bawełnianych sznurków, aby tworzyć piękne i niepowtarzalne ozdoby. Makrama nie wymaga użycia igieł, drutów czy szydełka. Ozdoby wykonane przy użyciu tej techniki również nazywane są makramą. Ta starożytna sztuka od zawsze służyła do zdobienia, od szat królewskich aż po wystrój wnętrz.

Warsztaty z makramy dla dzieci rozwijają koncentrację, relaksują i uczą cierpliwości, wspierając rozwój emocjonalny dziecka.

Dziękujemy zatem Pani Ewelinie Nowak (mamie Poli) za zorganizowanie i przeprowadzenie niezwykle twórczych warsztatów, podczas których nasze przedszkolaki wykonały pięknego aniołka. To było na prawdę wspaniałe przeżycie.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki, rozwiązywały bajkowe zagadki i quizy...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

SMAKI ŚWIATA - ANGIELSKA PRZERWA NA HERBATĘ

Historia i zwyczaje związane z herbatą w Wielkiej Brytanii to ważny i zdecydowanie interesujący aspekt kulturowy tego kraju.

Z tego również powodu przenieśliśmy się na dłuższą chwilę do Wielkiej Brytanii by poznać jej kulturę, tradycje, zwyczaje, najważniejsze zabytki, posłuchać hymnu narodowego... To nasza druga podróż po świecie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej MAŁY SKRZAT POZNAJE KULINARNY ŚWIAT pod hasłem SMAKI ŚWIATA.

Muszę przyznać, iż picie angielskiej herbaty w eleganckich filiżankach (mimo, że nie o "five o'clock" ) z dodatkiem własnoręcznie wykonanych ciasteczek było na prawdę miłym i nietypowym doświadczeniem.